Sherlock Holmes a Případ zlaté podkovy

Ranče byly od nepaměti záležitostí kovbojů a jejich koní. Kožené klobouky, třásně, zvuk cinkání sklenic, klapání lítacích dveří a závan střelného prachu pomalu vytlačila moderní doba a zdálo by se, že konečně zavládne klid. Když z ranče odcházel poslední kovboj, jeho kůň na cestě ztratil jednu ze svých zlatých podkov. Bylo to znamení. Kovboj se rozhodl podkovu nechat na ranči, aby strážila zdraví koní a přinášela štěstí.

Jedné červnové noci se při bouřce koně v ohradách splašili a zatímco jsme se je snažili pochytat, někdo podkovu ukradl. Potřebujeme skupinu statečných detektivů, kteří nám ji pomohou najít. Jste připraveni na dobrodružství?

Krom celotáborové bojovky a spousty klasických táborových her si děti osvojí péči o koně a práci okolo nich, svezou se v sedle nádhernou jesenickou přírodou, naučí se týmové spolupráci, budou hledat, bádat a možná se i trochu bát. Přidejte se k nám na detektivní výpravu po stopách zlaté podkovy.

Kovbojské prázdniny aneb Svět ze sedla koně

Hodně dětí má rádo koně a zároveň nechtějí přijít o letní zábavu. Pro ně jsou dobrou volbou letní tábory s koňmi. Koňský tábor často vyvolá závislost na koních. Děti si pamatují jejich jména a charaktery. Kdo jel jednou na koňský tábor, často se další roky opět vrací.

Letní tábory s koňmi

• Naučíte se ovládat koně v kroku a klusu, zvládnete správný a bezpečný sed.
  • Důležité je naučit se jak koně zastavit a na škodu není ani cvičení rovnováhy formou jezdeckých her.
  • Ranč má koně vhodné pro ježdění dětí
  • Poznáte práci s koňmi (hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování a krmení)
  • Kovbojské prázdniny jsou určeny všem, kteří chtějí s ježděním na koni začít, zkusit si, jaký je pohled na svět ze sedla koně, případně se v ježdění zdokonalit a zároveň nepřijít o klasický letní tábor.

Koňský tábor – program

Na Ranči stráví děti celkem 7 dní. Dětem se věnují cvičitelé, výcvik v sedle koně je vždy jedna hodina. Zbytek času pomohou ve stáji, kde se za provozu budou učit čistit, osedlat a nauzdit koně. Seznámí se s bezpečným pobýváním ve stáji a při zacházení s koňmi nebo poníky. Předáme jim základní znalosti jezdců ohledně krmení, ošetřování a fyziologie koní.

Program bude řízen dle připraveného plánu. Teprve bezpečné zvládnutí  určité dovednosti umožní přikročit ke zkoušení další. Děti zvládají výcvik zpravidla mnohem rychleji než dospělí. Proto věříme, že se z dětí za pár dní stanou daleko větší odborníci než jsme sami.

Koňský tábor má vyvážený poměr zábavy s koňmi a klasického táborového programu. Sportovní vyžití, společenské hry, toulání se po krásách Jeseníků, celotáborová hra, plavení koní.

Věříme, že můžeme navodit příjemné dojmy všem obdivovatelům koní a prověřit jejich skutečnou potřebu se koním dále věnovat.

Poslední táborový večer je vždy věnován pořádné kovbojské diskotéce a stezce odvahy pro skutečné kovboje a indiány!

Všem dětem 10-16 let koňský tábor umožní:

• Zábavu u koní, ježdění a také trochu práce, koně si zamilujete.
  • Dobrodružství, fůru legrace, profi diskotéky, sportovní turnaje.
  • Koupání, trošku tábornictví výlety za poznáním, případně přespání v přírodě.
  • Pohodový tábor bez nudy, spoustu nových kamarádů a vždy nějaká překvapení.

Koňské tábory jsou vhodné pro každé dítko 7-16 let. Dbáme na požadavky všech dětí a snažíme se vyhovět, proto je náš program samozřejmě s diskotékami a soudobým táborovým programem, v němž se střídají společné celotáborové akce, oddílové činnosti a individuální volby programu.

Termín/cena – Koňský tábor 2023

– pro děti 7-16 let

2.7.2023. – 8.7.2023………………. 8200,-

9.7.2023 – 15.7.2023 …………….8200,-

13.8.2023 – 19.8.2023 ………….8200,-

V ceně je zahrnuto:  celodenní pitný režim, jídlo 5x denně, jízda na koni, vstupné do Jeskyně na Špičáku.