Tipy pro rodiny s dětmi

Vyberte si a užijte si památky v okolí, atrakce pro děti i kouzlo jesenické přírody.

Adrenalin park – Česká Ves u Jeseníku

Přijďte si vyzkoušet lanové centrum, které je součástí ADRENALIN PARKU Jeseníky. Lanový svět plný překážek je určen dětem i dospělým, ke zdolání není třeba zvláštní fyzické síly.
Kromě lanového centra nabízí další turistické a sportovní atrakce pro návštěvníky milující dobrodružství a romantiku.

Rychlebské stezky

Jedná se o ucelenou síť stezek (trailů) speciálně upravených pro zábavnou jízdu na horském kole v těsném kontaktu s přírodou. Najdete zde staré kamenné stezky i moderní flow traily. Všechny stezky jsou sjízdné i za deště.

Zámek Kolštejn v Branné

Zámek Kolštejn se nachází nad údolím říčky Branné, na skalním ostrohu, který vybíhá od obce Branné do údolí. Díky své poloze hrál důležitou roli a v jeho vlastnictví se střídali významné šlechtické rody.

Jelení farma Dětřichov

Už jste někdy viděli přes sto jelenů pohromadě? Máte rádi přírodu a lesní zvěř? V Dětřichově na Jelení farmě můžete zažít blízkost tohoto velikána jesenických hor doslova na vlastní kůži.

Faunapark Lipová-lázně

Populární mini ZOO se soukromým chovem zvířat je přístupné pro návštěvníky všeho věku a zájmových skupin a především pro děti. Naleznete zde jak domácí (veverka, srna, liška, atd.), tak exotická zvířata (puma, tygr, mýval).

Rašeliniště na Rejvízu

Revíz, označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, je ideálním místem pro klidnou dovolenou. Horská osada je vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky a houbaření.

Termální lázně Velké Losiny

Užijte si báječného koupání a relaxace v termálních bazénech v lázních Velké Losiny a objevte blahodárné účinky léčivé termální vody.

Karlova Studánka

Užijte si báječného koupání a relaxace v termálních bazénech v lázních Velké Losiny a objevte blahodárné účinky léčivé termální vody.

Čertovy kameny

Čertovy kameny jsou skalní útvar nacházející se na severním úbočí Zlatého chlumu asi 3 km od Jeseníku. 40 m vysoký a 100 m dlouhý skalní útvar dal i jméno turistické chatě, která byla vybudována v jeho těsné blízkosti na počátku 20. století.

Dlouhé stráně

Třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě a nejrozsáhlejší vodní energetické dílo v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi 2 km od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 m, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. Areál tvořící dominantu širokého okolí stojí na místě původní osady Gräfenberk, v níž se roku 1799 narodil Vincenc Priessnitz.

Zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.

Vodopády Bílé Opavy

Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd a nejpůsobivějším místem v pohoří Jeseníků.

Praděd

Praděd nejvyšší hora Moravy a Slezska (1492 m) je svou majestátností symbolem Jeseníků i celého kraje.

Zámek Jánský vrch

Dominanta kraje stojí na skalnatém kopci a poskytuje daleké výhledy do Polska. Dřívější sídlo vratislavských biskupů vás upoutá bohatým interiérem a expozicí dýmek a kuřáckých potřeb z celého světa, která je největší sbírkou v ČR.