Vítáme vás v Šungitové relaxační místnosti

Co bychom měli vědět o šungitu

Jedna z teorií je, že šungit vznikl před 2 miliardami let z mořských usazenin bohatých na primitivní organismy a organické látky. Geologové tvrdí, že právě jejich přítomnost byla pro vznik šungitu rozhodující.

Unikátní složení horniny odporuje absolutně všemu, co známe.

Hornina šungit potlačuje psychické potíže, pomáhá k odbourání stresu, zlepšuje spánek, obnovuje energii, zrychluje hojení zánětlivých procesů v těle, pomáhá při pooperační regeneraci, zvyšuje imunitu, příznivě působí na srovnání srdečního tlaku a tepu, působí při léčbě arteriosklerózy a chorob srdce.

Působí hojivě a protizánětlivě na pokožku, je účinný při léčbě kožních onemocnění jako je ekzém, lupenka, plísně a celkově zlepšuje vzhled a kvalitu pokožky.

Doporučená doba pobytu v relaxační místnosti je 45 minut.

Šungit

V naší Šungitové relaxační místnosti je použito 1500kg šungitových úlomků , díky kterým bude vaše relaxace ještě více prospěšná celému organismu.

K osvěžení je k dispozici šungitová voda. Šungitové úlomky si u nás můžete rovněž zakoupit .

Přejeme příjemný a ničím nerušený pobyt

O šungitu trošku podrobněji

Šungit je nejstarší minerál naší planety na bázi uhlíku, ale na rozdíl od diamantu nebo grafitu jsou jeho molekuly uspořádány do struktury podobné fotbalovému míči a nazývají se fullereny.

Fullereny byly objeveny i v meteoritech, takže se spekuluje, že karelský šungit – nazývaný podle místa naleziště v ruské Karélii, je mimozemského původu. Je uložen v nejstarších vrstvách zemské kůry a jeho stáří je odhadováno na 2 miliardy let. Právě díky těmto fullerenům získává šungit své širokospektrální léčivé vlastnosti.

Za objev a rozkrytí formy uhlíku obsaženém v šungitu byla udělena dokonce Nobelova cena, protože se prokázalo, že má celou řadu úžasných a jedinečných vlastností.

Dnes už se ví, že zázračný účinek šungitu má souvislost právě s fullereny v něm obsažené.

Voda, která prochází šungitovým filtrem, má obecný hojivý účinek na tělo, odstraňuje podráždění, svědění, vyrážky, obnovuje lesk vlasů, je účinná při vegetativně-vaskulární dystonii, onemocněních zažívacího traktu, ledvinových kamenech.

Seznam chorob, pro jejichž prevenci a léčbu je uvedena šungitová voda:

• anémie
  • alergie různých typů
  • bronchiální astma
  • zánět žaludku
  • dyspepsie
  • nemoc ledvin
  • nemoc jater
  • cukrovka
  • onemocnění žlučových kamenů, onemocnění žlučníku
  • oslabená imunita
  • nemoc jater
  • onemocnění pankreatu
  • nachlazení
  • kardiovaskulární choroby
  • cholecystitida
  • syndrom chronické únavy.

Voda naplněná šungitem se stává nejen čistou pitnou vodou, ale také molekulárním koloidním roztokem hydratovaných fullerenů, které patří do nové generace léčivých a profylaktických látek s mnohostranným účinkem na tělo.

Jedním příkladem takového účinku je antihistaminový účinek šungitové vody. Bylo zjištěno, že při jeho užívání se hladina histaminu v krvi, která hraje velkou roli ve vývoji většiny alergických onemocnění, výrazně snižuje.

V jednom z ruských dětských antialergických sanatorií „Čajka“ v roce 1993 byla šungitová voda používána na vaření, vdechování a koupele. Míra zotavení u dětí, které podstoupily takovou léčbu, se ukázala být velmi vysoká a po chvíli se u dětí trpících bronchiálním astmatem, potravinovými alergiemi, gastritidou a enterokolitidou zlepšilo.

Sanatorium následně dosáhlo 100% míry vyléčení astmatu u dětí, které k inhalaci používaly šungitovou vodu s vysokou koncentrací.

Voda zpod šungitových filtrů předchází infekčním chorobám a hepatitidě.

Vzhledem k tomu, že v dětském sanatoriu byly použity šungitové filtry, nebyl registrován ani jeden případ takových infekcí.

Použití šungitové vody pro kosmetické účely

Každodenní mytí šungitovou vodou vyhlazuje pokožku, zvyšuje její pružnost a vypadá zdravě. Pokud je tento jednoduchý postup prováděn pravidelně, může pomoci zbavit se akné a zánětů, zmírnit odlupování a zarudnutí. Pravidelné opláchnutí vlasů touto vodou jim dodává lesk a hedvábnost a také snižuje jejich vypadávání, posiluje jejich kořeny a zbavuje se lupů.